Co to jest pozycjonowanie?

Codziennie na świecie powstają nowe witryny internetowe. Ile? Tak z 60… tysięcy! Każda z nich stara się przyciągnąć uwagę internautów. Tutaj właśnie przychodzi nam z pomocą pozycjonowanie. Ale cóż to takiego? Jeśli na razie ten termin niewiele Ci, zaraz dowiesz się wszystkiego, co trzeba.
Co to jest pozycjonowanie?

Zastanów się przez chwilę, w jaki sposób szukasz konkretnej usługi w internecie. Prawdopodobnie – tak, jak ja – wchodzisz w wyszukiwarkę i wpisujesz odpowiednią frazę. Możliwe, że dla porównania ofert klikasz kilka kolejnych linków, ale przypuszczam, że druga i trzecia strona wyników interesuje Cię dużo mniej. Tym bardziej siódma i ósma, prawda?

I o to właśnie chodzi – o polepszenie pozycji strony w wyszukiwarce Google (innych niby też, ale one mniej się liczą).

A zatem pozycjonowanie to działania, które poprawiają Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania, a przez to w internecie. Można w tym miejscu zapytać – czy to naprawdę aż tak istotne? Oczywiście, że tak! Internet to w tej chwili pierwsze miejsce, w którym szukamy informacji, więc wysoka pozycja w Google znacząco przełoży się na liczbę Twoich klientów.

Jak dbać o pozycjonowanie?

Co zatem jest najważniejsze w tym całym pozycjonowaniu?

Oczywiście jest tutaj trochę technicznych aspektów, jednak absolutnie najważniejsza dla uzyskania wysokiej pozycji naszej strony jest… treść! Może się to wydawać zaskakująco proste, jednak bardzo wiele stron internetowych wcale się do tego nie stosuje, stawiając na „sztuczki” i „sposoby”. Ale ludzie oczekują od Twojej strony wyczerpujących informacji na interesujący ich temat, a nie „sztuczek” i „sposobów”.

Jakie zatem powinny to być treści? Przede wszystkim informacje, jakie znajdą się na Twojej stronie muszą być ciekawe i oryginalne (nie wolno kopiować od innych!). Najlepiej tworząc nowy wpis zastanowić się nad potrzebami użytkowników i postarać się stworzyć coś, co uznają za przydatne. Wtedy Twoi czytelnicy podzielą się wpisem ze swoimi znajomymi, podlinkują to w mediach społecznościowych itp. A każde takie działanie pomaga w pozycjonowaniu Twojej strony. Kolejnym ważnym krokiem jest zadbanie o to, aby wpisy pojawiały się regularnie. Niestety, raz zdobyta pozycja w internecie nie jest nam dana na zawsze!

Oczywiście sama treść to jeszcze nie wszystko, co jest ważne przy zdobyciu dobrej pozycji.
Tutaj warto poznać kolejny termin, jakim jest SEO. Pod tym linkiem przeczytasz o tym, co to jest SEO.